Caraskal Vinç Atlas ATCY 25

Anasayfa > Ürünler Atlas > Caraskal > Yuvarlak Caraskal > Caraskal Vinç Atlas ATCY 25

Caraskal Vinç Atlas ATCY 25

Yuvarlak Caraskal

ATLAS CARASKAL VİNÇ ATCY 25

ATLAS HS Serisi Yuvarlak zincirli caraskal vinç ev, bahçe, atölye, servis ve her yerde fiziksel zorlanma olmadan kolayca yüklerin kaldırılması için basit, kullanışlı bir yardımcıdır.Atlas ATCY 25 model ceraskal 2 ton yükü 5 metre standard zincir boyuna sahiptir. Atlas ceraskal vinçlerde bulunan HS serisi uzun operatör zinciri ve ince tasarımı ile, yüksek tavanlı kapalı alanlarda optimal kullanım avantajı sunar. Atlas ceraskalın kapalı metal gövdesi kasnağı korur ve düşük-dirençle çalışmasını sağlar. Oldukça emniyetli olan Atlas ceraskal vinçlerdeki emniyet mandalı yükün yanlışlıkla düşmesini engeller. Sağlam yapılı gövdenin yanısıra oldukça sağlam galvanize zincir sayesinde ceraskal vincin kullanımında sorun yaşanmaz.

Atlas caraskal vinçler sonsuz vidalı palanga sistemidir. Caraskal vinçler genellikle inşaatlarda, fabrikalarda, atölyelerde yük kaldırmak amacıyla kullanılmaktadırlar. Eş merkezli ve birlikte dönen iki sabit ve bir de hareketli serbest makaradan meydana gelen caraskallar boyutlarının küçük ve bakımlarının kolay olmasından dolayı bir çok farklı sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.
1.Caraskal vinç taşınabilir ayaklar üzerinde, istenilen yere kurularak makaralar düzeniyle ağır cisimlerin yer değiştirme işlerinde kullanılan kaldıraç düzeni.
2. İnşaat işlerinde binaların üst katlarına malzeme çekmek için kullanılan ceraskallar portatif küçük vinçlerdir.
Caraskal vinç olarak da bilinen caraskallara manuel vinç de denilebilmektedir.Caraskallerin en büyük özelliği, kaldırılan yükün güç uygulamaksızın istenilen konumda durabilmesi ve yükü kaldırmak için çok az bir güce ihtiyaç duyulmasıdır.
Atlas caraskaller eş merkezli ve birlikte dönen iki sabit ve bir de hareketli serbest makaradan meydana gelmektedir. Atlas mekanik ceraskalların sıkça tercih edilmelerinin bir diğer nedeni ise bakımlarının kolay, boyutlarının küçük olması, dolayısıyla küçük atölye ve işletmelerin birinci tercihleri olmaktadırlar.

MANUEL CARASKAL VİNCİN KULLANIMI

ATLAS manuel caraskal vinçler manuel zincirli vinçlerdir. Elektirikli vinçlerin otomatik kullanımının dışında tamamen manuel olarak yükün kaldırılması işini görmektedir. Caraskal vinçler elektrikli vinçler gibi dik olarak kullanılmalıdır. Caraskalı yatay olarak kullanmak tamamen yanlış ve istenmeyen kazalara sebep verebilir. Caraskal vinçler hubzuglar gibi yükü yatay düzlemde çekmeye yarayan çekiciler değillerdir. Caraskallar yükü yüksek yerlere kaldırmaya ve indirmeye yarayan manuel vinçlerdir.

Ağırlık 20 Kg
Kaldırma Yüksekliği 5 Mt
Kapasite 2 Ton
Liste Fiyatı 120 $
Marka ATLAS
Minimum Yükseklik 380 mm
Test Yükü 3 Ton
Yük Zinciri Ölçüsü 6 mm
Zincir Donanım Sayısı 2